یکشنبه ۲۷ / ۰۳ / ۱۴۰۳ ساعت 20:05

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
منو اصلی

پیام مدیرکل امور عشایر خراسان جنوبی برای گرامیداشت هفته جهاد کشاورزی
پیام مدیرکل امور عشایر خراسان جنوبی برای گرامیداشت هفته جهاد کشاورزی

پیام مدیرکل امور عشایر خراسان جنوبی برای گرامیداشت هفته جهاد کشاورزی

بسم الله الرحمن الرحیم

أفَرَأیتُم ما تَحرُثونَ ءَأنتُم تَزرَعُونَهُ أمْ نَحنُ الزّارِعونَ ( آیات نورانی ۶۳ و ۶۴ سوره واقعه)
آیا درباره آنچه در داخل زمین می‏ کارید اندیشیده‏ اید؟ آیا شما آن را می‏ رویانید یا ما؟

نام بزرگ و پرمعنی جهادکشاورزی یادآور تلاش‌های جهادی مردمانی است که در راستای آبادی و آرامش ایران اسلامی از هیچ کوششی دریغ نکردند.

۲۱خرداد ماه آغاز هفته جهاد کشاورزی و ۲۷ خرداد ماه مصادف با سالروز صدور فرمان تاریخی حضرت امام خمینی (ره) مبنی بر تشکیل جهاد سازندگی، روز جهاد کشاورزی است، این هفته که در سال جاری مزین شده با شعار جهش تولید با مشارکت مردم، فرصت مناسبی برای همدلی و همیاری بیشتر در جهت تولید افزون تر و در نهایت رفاه و آرامش بیشتر مردم می‌باشد که جامعه عشایری، این مردمان زحمتکش، بی ادعا و ولایتمدار نقش بسیار پررنگی در شکل‌گیری آن دارند.

هفته جهاد کشاورزی را امسال در حالی گرامی می‌ داریم که متاسفانه شاهد شهادت و پر کشیدن آیت الله رئیسی و همراهان ایشان بودیم، رییس‌جمهوی که تأکید فراوان بر تولید در بخش کشاورزی داشته و جامعه عشایری را در این مهم بسیار تاثیرگذار می‌ دانستند.

استان خراسان جنوبی در زمینه تولید بسیاری از محصولات نظیر؛ گیاهان دارویی، صنایع دستی، محصولات دامی و همچنین زرشک، عناب و زعفران جایگاهی خاص و منحصر به فرد در سطح کشور و جهان دارد که البته باید در حفظ و ارتقای آن تلاش بسیار نمود.

اینجانب ضمن تبریک فرا رسیدن این هفته به جهادگران عرصه تولید، همکاران گرانقدر و به ویژه بهره برداران و فعالان حوزه های کشاورزی و دامپروری روستاییان و عشایر ولایت مدار که به حق طلایه داران عرصه سازندگی و خودکفایی کشور هستند، باخدای خویش پیمان می‌بندیم تا با تأسی از راه معمار بزرگ انقلاب و بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) و رهنمودهای حکیمانه مقام معظم رهبری مدظله العالی، در این راه بر تلاش های خود افزوده و در مسیر پایداری تولید و توسعه بخش کشاورزی و دامپروری کشور بیش‌ از پیش کوشا باشیم.

محمد ابراهیم ابراهیمی
مدیرکل امور عشایر خراسان جنوبی


اشتراک گذاری
ارسال دیدگاه

English»