چهارشنبه ۱۳ / ۰۵ / ۱۴۰۰ ساعت 8:16

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
منو اصلی
چهارشنبه ۰۶ آذر

مدیرکل امور عشایر خراسان جنوبی خبر داد:
توزیع روزانه ۶۰۰ متر مکعب آب شرب در مناطق عشایری خراسان جنوبی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر خراسان جنوبی، دوره آموزشی “روانشناسی برخورد و اصول کاربرد آن در حراست” با حضور رئیس جهادکشاورزی خراسان جنوبی، رئیس حراست سازمان امور عشایر و مسئولین حراست امور عشایر استان های کشور ۲ تا ۴ آذر ماه در بیرجند برگزار شد.

مدیرکل امور عشایر خراسان جنوبی در مراسم آغاز این دوره در سخنانی گفت: خراسان جنوبی چهارمین استان عشایری کشور است که بیش از ۱۵ هزار خانوار (بیش از ۸۱ هزار نفر) از جمعیت استان را عشایر تشکیل می دهند که ۱۳ درصد جمعیت استان و ۷ درصد جمعیت عشایر کشور را شامل می شود.

حسین حسین پور افزود: ۱۵۱ هزار کیلومتر مربع وسعت استان خراسان جنوبی است که ۷۶ درصد آن بیابانی است و مراتع در اختیار عشایر استان مراتعی فقیر می باشد.

مدیرکل امور عشایر خراسان جنوبی افزود: حدود ۵۰ درصد جامعه عشایری استان آب شرب بهداشتی ندارند بر همین اساس روزانه به طور متوسط ۵۰۰ تا۶۰۰ متر مکعب آب شرب از فاصله ۲۰ تا ۸۰ کیلومتری توسط تانکر های بخش دولتی و خصوصی آب شرب بهداشتی مورد نیاز عشایر استان تامین می شود.

حسین پور اظهار داشت : استان خراسان جنوبی دارای ۱۱ شهرستان است که در هر شهرستان در حوزه عشایری هم تشکل عشایری و اداره شهرستان دایر می باشد.

وی با اشاره به اینکه یک میلیون و ۲۰۰ هزار راس دام در اختیار عشایری استان است، گفت: عشایر خراسان جنوبی در قالب ۵۸ طایفه مستقل که ۸۰ درصد جمعیت عشایری استان در شعاع ۲۰ تا ۵۰ کیلومتر مرز ها مستقر هستند.

مدیرکل امور عشایر خراسان جنوبی با بیان اینکه خراسان جنوبی حدود ۳۶۰ کیلومتر مرز مشترک با افغانستان دارد، افزود: عشایر خراسان جنوبی با دیگر عشایر کشور متفاوت هستند زیرا به لحاظ منابع از منابع کمتری برخوردارند و عملا هزینه بالاتری با توجه به فقر مراتع جهت دامپروری دارند.


اشتراک گذاری
ارسال دیدگاه

English»