پنج شنبه ۱۶ / ۰۵ / ۱۳۹۹ ساعت 7:56

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
منو اصلی
دوشنبه ۲۰ آبان

مدیرکل امور عشایر خراسان جنوبی خبر داد:
برند سازی محصولات لبنی شتر عشایر خراسان جنوبی

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور عشایر خراسان جنوبی، مدیر کل امور عشایر خراسان جنوبی گفت : شرکت تعاونی منتظران مهدی  شهرستان بشرویه مجوز برند محصولات لبنی را دریافت کرده و برند مربوط را به ثبت رسانده است و از این  پس محصولات تولیدی عشایر با برند (شرکت کشاورزی عشایری منتظران مهدی شهرستان بشرویه)   به بازار مصرف عرضه خواهد شد.

حسین پور افزود : شرکت تعاونی عشایری منتظران مهدی  شهرستان بشرویه در سال ۹۴ اقدام به حمایت از عشایر شتر دار منطقه از جمله درپرورش  شتر شیری کرده که با عقد قرارداد با تولید کننده شیر شتر مقرر شد  تمامی نهاده های دامی تولید کننده را تامین کند.

وی گفت : هم اکنون این شرکت تعاونی موفق به فرآوری شیر شتر و تولید دوغ ، کشک ، بستنی و روغن زرد شده که در  تورهای گردشگری در تغذیه گردشگر از جمله صبحانه (شیر شتر) و میان وعده و نهار(دوغ شتر) و عصرانه (بستنی ) به مصرف می رسد و در فروشگاه های سطح شهرستان و استان های همجوار از جمله بندر عباس، کرمان، شیراز، مشهد و یزد هم بازار یابی شده است.

مدیر کل امور عشایر خراسان جنوبی گفت: پارسال در منطقه عشایری چاه حاجی (ریگ) نیز طرح شتر داری شیری به ظرفیت ۴۰۰۰ نفری  با ایجاد اشتغال برای  ۱۲ خانوار ایجاد شد که هم اکنون در حال فعالیت است.


اشتراک گذاری
ارسال دیدگاه

English»