سه شنبه ۳۰ / ۱۰ / ۱۳۹۹ ساعت 0:12

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
منو اصلی
سه شنبه ۱۸ تیر

مدیر کل امور عشایر خراسان جنوبی:
حوزه خدمات رسانی به عشایر خراسان جنوبی معادل ۱۰ استان است

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور عشایر خراسن جنوبی، حسین حسین پور افزود: حوزه خدمات رسانی به عشایر استان معادل ۸۰۰ کیلومتر است و گستردگی خراسان جنوبی سبب شده در خدمات رسانی به عشایر دچار مشکل شویم.

وی بیان کرد: تمامی ۱۱ شهرستان استان دارای عشایر هستند که حدود ۸۰ درصد جامعه هدف در شعاع ۵۰ کیلومتری مرزها سکونت دارند.

مدیرکل امور عشایر خراسان جنوبی با بیان اینکه عشایر ۱۳ درصد جمعیت استان را تشکیل می دهند گفت: در حال حاضر بیش از ی۸۱ هزار نفر در قالب ۱۵ هزار خانوار عشایر در استان وجود دارد.

وی خراسان جنوبی را چهارمین استان عشایرنشین کشور معرفی کرد و افزود: کوچ عشایر به طور عموم در داخل استان انجام می‌شود همچنین بخشی از عشایر استان سیستان و بلوچستان نیز ییلاق خود را در این استان سپری می‌کنند.

حسین پور آب و راه را از عمده مشکلات عشایر خراسان جنوبی عنوان کرد و گفت: برای تامین آب شرب عشایر به طور متوسط روزانه ۴۰۰ مترمکعب آب به وسیله ۳۵ دستگاه کامیون سیار تا مسافت ۸۰ تا ۱۰۰ کیلومتر منتقل می‌شود.

مدیرکل امور عشایر خراسان جنوبی اضافه کرد: برای کاهش این مشکل اکنون پروژه ملی آبرسانی در منطقه بمرود شهرستان زیرکوه با ۸۵ کیلومتر لوله گذاری در دست اجرا است.

وی گفت: فاز نخست این پروژه با هزینه کرد حدود هشت میلیارد تومان اجرا شده است همچنین می توان پیش‌بینی کرد امسال نیز ۱۰ میلیارد تومان برای اجرای فاز دوم این پروژه تخصیص داده شود.

حسین پور بیان داشت: با اجرای کامل این پروژه ۴۰ محله عشایری منطقه از آب آشامیدانی سالم و بهداشتی برخوردار خواهند شد.

مدیرکل امور عشایر خراسان جنوبی با اشاره به مشکل راه های عشایری استان گفت: با اعتبارات این حوزه فقط این امکان فراهم شده تا سالی دو مرتبه راه‌های عشایری را تیغ زنی کنیم لذا ضروری است اعتبارات بیشتری به این حوزه اختصاص یابد.


اشتراک گذاری
ارسال دیدگاه

English»