سه شنبه ۳۰ / ۱۰ / ۱۳۹۹ ساعت 0:09

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
منو اصلی
سه شنبه ۱۸ تیر

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور عشایر خراسان جنوبی
سهم عشایر خراسان‌جنوبی از تولید فرآورده‌ دامی ۳۴ درصد است

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور عشایر ، حسین حسین‌پور عشایر استان را نمونه‌های کاملی از اقتصاد مقاومتی دانست و اظهار داشت: این قشر با وجود کمبود امکانات و سختی شرایط زندگی علاوه بر تأمین و تولید مایحتاج خود، قطب‌های مهمی در عرصه تولید نیازهای بازار مصرف استان هستند.

وی با اعلام اینکه ۳۴ درصد فرآورده‌های دامی مورد نیاز خراسان‌جنوبی را عشایر تولید می‌کنند، بیان داشت: عشایر استان قابلیت افزایش تولیدات خود را دارند که تنها حمایت از این قشر می‌تواند به افزایش تولیدات لبنی و پروتئینی استان منجر شود.

مدیرکل امور عشایر خراسان‌جنوبی جمعیت عشایری استان را ۸۱ هزار نفر در قالب ۱۵ هزار خانوار ذکر کرد و گفت: حدود ۸۰درصد عشایر استان در شعاع ۵۰ کیلومتری مرزی سکونت دارند لذا جهت خالی نشدن مرزها و تأمین امنیت کشور باید نیازهای این قشر به صورت کامل برطرف شود.

حسین‌پور با بیان اینکه عشایر استان در بهار امسال بیش از هفت هزار تن انواع فرآورده لبنی شامل شش هزار تن فرآورده لبنی و یک هزار تن گوشت تولید کردند، افزود: عشایر استان همچنین در این مدت ۲۵۰ تن کرک مو و پشم تولید کردند.

وی با اعلام اینکه ارزش ریالی تولیدات عشایر استان ۱۵۰ میلیارد تومان برآورد شده است، بیان داشت: تولیدات عشایر از مقبولیت و بازارپسندی برخوردار بوده و نیازمند حمایت است.

مدیرکل امور عشایر خراسان‌جنوبی از مهم‌ترین مشکلات عشایر استان را آب و راه عنوان کرد و بیان داشت: ۱۸میلیارد تومان اعتبار از محل اعتبارات تبصره ۴ قانون بودجه کشور در حوزه آبرسانی آب شرب بهداشتی به عشایر استان اختصاص یافت.

 حسین‌پور با تأکید بر اینکه امنیت بسیاری از مرزهای استان توسط جامعه عشایری تأمین می‌شود، اعلام کرد: با توجه به ابلاغ آئین‌نامه ساماندهی عشایر به دستگاه‌های اجرایی، کلیه دستگاه‌های اجرایی باید به نسبت جوامع روستایی و شهری  به جامعه عشایری خدمات ارائه دهند.


اشتراک گذاری
ارسال دیدگاه

English»