پنج شنبه ۱۶ / ۰۵ / ۱۳۹۹ ساعت 8:27

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
منو اصلی

مدیرکل امور عشایر خراسان جنوبی:
اختصاص ۴۰ میلیارد ریال تسهیلات قرض‌الحسنه به تشکل‌های عشایری خراسان جنوبی

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور عشایر خرسان جنوبی ، حسین حسین پوربیان کرد: یکی از اهداف اداره کل امور عشایری، تامین نهادهای دامی و نیازهای اساسی جامعه عشایری استان است.
وی ادامه داد: در این راستا استان خراسان جنوبی دارای ۱۰ شرکت تعاونی و یک اتحادیه عشایری است که بیش از ۱۰ هزار خانوار را تحت پوشش داشته و بیشتر وظایف آنان در خصوص تهیه و تامین و توزیع نهادهای دامی، وسایل، تجهیزات و مواد مورد نیاز اعضا و طراحی و تدوین و اجرای طرح‌ها و پروژه‌های تولیدی و عمرانی و… است.
مدیرکل امور عشایر خراسان جنوبی اظهار کرد: در راستای توانمندتر شدن برای خرید نهاده‌های دامی و ارائه خدمات بهتر به جامعه عشایری طی سال جاری تسهیلات قرض‌الحسنه بلند مدت ۵ ساله به مبلغ ۴۰ میلیارد ریال به تشکل‌های عشایری پرداخت شده است.
حسین پور ادامه داد: از آنجایی که وظیفه‌مندی تشکل‌های عشایری شامل؛ اتحادیه و ۱۰ شرکت تعاونی زیرمجموعه در شهرستان‌های استان، تهیه و توزیع انواع نهاده‌های دامی از قبیل جو، سبوس، کنسانتره، کاه و …. و کالای اساسی آرد و مواد غذایی است، در سال ۹۷ اتحادیه عشایری سامان استان به همراه سایر تشکل‌های عشایری شهرستان، ۲۸ هزار و ۵۰۱ تن نهاده از طریق شرکت‌های تعاونی عشایری براساس جمعیت دام هر شهرستان در بین عشایر توزیع کرده است.
وی گفت: باتوجه به توزیع نهاده‌ها در سال ۹۷، حدوداً ۶۰ هزار رأس بره توسط عشایر استان پروار و به بازار عرضه شده است.
مدیرکل امور عشایر خراسان جنوبی تصریح کرد: اتحادیه عشایری استان در سال ۹۸ باتوجه به سیاست ‌ های سازمان امور عشایر ایران برنامه‌هایی چون تهیه نهاده دامی از تولیدات داخلی استان را در دستور کار دارد تا بتوانیم توسط عشایر حداقل ۱۰۰ هزار رأس دام پرواری به بازار مصرف ارائه کنیم.
حسین پور یادآور شد: همچنین تولیدات صنایع دستی زنان عشایر توسط اتحادیه خریداری و در بازارهای استان و خارج از استان عرضه خواهد شد.


اشتراک گذاری
ارسال دیدگاه

English»