پنج شنبه ۱۶ / ۰۵ / ۱۳۹۹ ساعت 7:43

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
منو اصلی
چهارشنبه ۰۱ اسفند

فاز اول پروژه آبرسانی
فاز اول پروژه آبرسانی بمرود شهرستان زیرکوه تا پایان آذر ماه سال جاری افتتاح می شود

به گزارش روابط عمومی اداره کل امورعشایر حسین حسین پور سرپرست اداره کل از پروژه آبرسانی بمرود شهرستان زیرکوه بازدید کرد.
در این بازدید که مشاور ، پیمانکار پروژه و رئیس اداره امور عشایر شهرستان حضور داشت سرپرست اداره کل گفت: آب رسانی به ۳۹ محله ی عشایری با ۶۲۰ خانوار و ۲۵۹۰  نفر جمعیت  و ۶۵۱۲۴ راس دام در در حال حاضر و  جمعیت ۴۰۰۰ نفری در افق پروژه (۲۵ ساله) از دستاورد های اجرای پروژه بمرود می باشد  که در دستور کار اداره کل قرار دارد.
وی افزود : اجرا این پروژه می تواند به دلیل استقرار دائمی عشایر در این منطقه باعث افزایش امنیت مرز،  افزایش تولید محصولات دامی در جامعه عشایری و کمک به بالندگی بیشتر این جامعه نماید. تا کنون بیش از ۳۰ میلیارد  ریال در فاز مقدماتی پروژه هزینه شده است که به دلیل عدم تجهیز چاه و عدم اجرای خط انتقال برق وامتداد آن تا ایستگاه پمپاژ عملا امکان استفاده از پروژه مهیا نبوده  است که با اجرایی شدن فاز اول پروژه ، در حقیقت از رکود سرمایه گذاری انجام شده در این منطقه جلوگیری و می توان شاهد افزایش توان تولیدی در جامعه عشایری منطقه بود.
وی در ادامه گفت: اجرا فاز اول با احداث دو مخزن ۳۰۰ مترمکعبی، یک ایستگاه پمپاژ و اتصال آن به خط موجود امکان آبرسانی به سه محله ی عشایری (محله های محمد گلزار دادی، محمد خالقی و محله ی حاج غلام بلوچ ) فراهم می شود.
سرپرست اداره کل خاطر نشان کرد: از اهمیت اجرای فاز اول میتوان به این نکته اشاره کرد که  همزمان با آبرسانی به مخزن ۳۰۰ مترمکعبی در سه راهی،  و در اقدامات اجرایی موازی ، شبکه برق نیز در حال اجراست و این امر به معنای وجود آب و برق در  محل ایستگاه پمپاژ شماره دو به عنوان نقطه ی حیاتی پروژه می باشد که می تواند در بهره برداری و افزایش سطح پوشش جامعه عشایری در منطقه نقش به سزایی را ایفا نماید.
حسین حسین پور عنوان کرد:با توجه به پیگیری ها انجام شده جهت سرعت بخشیدن روند اجرایی پروژه پیش بینی می شود فاز اول پروژه تا پایان آذر ماه سال جاری افتتاح شود.


اشتراک گذاری
ارسال دیدگاه

English»