پنج شنبه ۱۶ / ۰۵ / ۱۳۹۹ ساعت 8:20

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
منو اصلی
پنج شنبه ۲۲ فروردین

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی
مراسم معارفه رئیس جدید امور عشایر سربیشه با حضور فرماندار در فرمانداری شهرستان برگزار شد

مراسم تکریم و معارفه رئیس اداره امور عشایر شهرستان سربیشه  با حضور فرماندار شهرستان و مجموعه خانواده جهاد کشاورزی شهرستان و جمعی دیگر از مسئولان در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

مدیر کل امور عشایر خراسان جنوبی در این جلسه خاطر نشان کرد ۳۰ درصد جمعیت شهرستان سربیشه عشایر هستند و یکی از مهم ترین برنامه های اداره کل ارتقا سطح معیشت،سواد و دانش و همچنین پیگیری امور فرهنگی عشایر می باشد.

حسین پور افزود :پتانسیل های خوبی در شهرستان سربیشه در حوزه عشایری وجود دارد که میتوان به منطقه چاه های کشاورزی عشایری نازدشت اشاره کرد.در این راستا یکی از برنامه های اداره کل پیگیری جهت بهبود کشاورزی در زمینه کاشت داشت برداشت بازار یابی و بازار رسانی گیاهان دارویی می باشد.

وی افزود :این طرح شامل ۸ حلقه چاه با مجموع دبی آب بی از ۲۴۰ لیتر بر ثانیه می باشد.مجموع مساحت اراضی این چاه ها ۹۰۰ هکتار است که با بهره برداری از این طرح تعداد ۱۵۸ نفر به صورت مستقیم مشغول به کار می شوند.نوع محصولات پیشنهادی این طرح نیز زرشک، گل محمدی، سنجد می باشد.

در پایان این جلسه ضمن تقدیر از زحمات غلامی رئیس سابق اداره  امور عشایر سربیشه ،حسن مالکی به عنوان سرپرست  اداره امور عشاير شهرستان سربیشه منصوب شد.

متن حکم بدین شرح است:امید است با تکال به خداوند متعال،تلاش و پشتکار و بهره گیری از ظرفیت ها، امکانات ،نیروهای با تجربه در جهت پیشبرد اهداف و وظایف محوله ، برای خدمت به جامعه تلاشگر ، مولد و توانمند عشایر شهرستان گامهای موثری برداشته  که زمینه ساز تحول جدی و بهبود وضعیت عشایر باشد.

همچنین مدیر کل امور عشایر از طرح های عشایری شهرستان سربیشه (در مناطق جمال آباد،نیم فرسخ،چاه شند،چاه مار) که تسهیلات اخذ کرده بودند و پروژه اجرایی از محل اعتبارات ارزش افزوده (پنل خورشیدی،کانکس سرویس بهداشتی و حمام) بازدید کرد .


اشتراک گذاری
ارسال دیدگاه

English»