سه شنبه ۳۰ / ۱۰ / ۱۳۹۹ ساعت 23:44

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
منو اصلی
پنج شنبه ۰۸ فروردین

مدیرکل امور عشایر خراسان جنوبی:
واگذاری ۱۰ دستگاه خودروی خدمات رسان به امور عشایر خراسان جنوبی

به گزارش روابط عمومی امور عشایرخراسان جنوبی، حسین حسین پور اظهار داشت:  در خراسان جنوبی ۸۱ هزار نفر جمعیت عشایری که بیش از ۱۵هزار خانوار هستند وجود دارد که این افراد در اقصی نقاط استان به خصوص نقاط مرزی زندگی می‌کنند.

وی به تأمین آب شرب عشایر اشاره کرد و افزود: یکی از وظایف و رسالت‌های مهم در زمینه جامعه عشایری و جامعه هدف تامین آب شرب بهداشتی آنان است.

مدیرکل امور عشایری خراسان جنوبی با بیان اینکه حدود ۵۰ درصد از جامعه عشایری خراسان جنوبی از آب شرب بهداشتی برخوردار نیستند، بیان کرد: این میزان معادل  هفت هزار و ۵۰۰ خانوار است.

حسین‌پور با بیان اینکه عشایر خراسان جنوبی یک میلیون و ۲۰۰ هزار راس دام در اختیار دارند، افزود:  آب شرب ۵۰ درصد از جمعیت عشایری و دامی استان از طریق تانکر انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۱۵ دستگاه تانکر آبرسان در اختیار امور عشایر استان است و ۱۰ دستگاه تانکر نیز از بخش خصوصی در اختیار داریم، خاطرنشان کرد: روزانه ۴۰۰ متر مکعب به طور متوسط به مناطق عشایری آب حمل می‌شود.

مدیرکل امور عشایر خراسان جنوبی یادآور شد: سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان در شورای عشایری متعهد شدند به همان نسبتی که از طریق سازمان امور عشایر خودرو تامین کرده ایم از محل منابع استانی نیز به همین نسبت خودرو تامین شود که تاکنون این امر محقق نشده  است.

وی هزینه اولیه خرید کامیون های تانکردار را یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان عنوان کرد و افزود: در حال حاضر بیش از ۳٫۵ میلیارد تومان ارزش ۵ دستگاه تانکر آبرسان است که در سال گذشته به یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان خریداری شده است.

مدیرکل امور عشایر خراسان جنوبی با بیان اینکه هزینه خرید ۵ دستگاه خودروی کمک‌دار که در یک سال گذشته خریداری شده و امروز تحویل داده شده است نیز ۳۶۰ میلیون تومان است که در حال حاضر ارزش این خودروها نیز ۶۰۰ میلیون تومان است.


اشتراک گذاری
ارسال دیدگاه

English»