پنج شنبه ۱۶ / ۰۵ / ۱۳۹۹ ساعت 7:51

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
منو اصلی
پنج شنبه ۰۸ فروردین

مدیرکل امور عشایر خراسان جنوبی خبر داد:
عشایر خراسان جنوبی میزبان مسافران و گردشگران نوروزی

به گزارش روابط عمومی امور عشایر خراسان جنوبی، حسین حسین پور بیان کرد: مناطق عشایری به لحاظ بکر بودن نقش ویژه ای در جذب گردشگر و توریسم داخلی و خارجی دارند.

حسین پور ادامه داد: عشایر خراسان جنوبی در چنـدسال اخیر اقدامات خوبی در زمینه گردشـگری و راه اندازی اقامتگاه های بوم گردی داشـته اند که نقش بسزائی در توسعه پایدار، توانمندسازی عشایر و ایجاد و تثبیت اشتغال پایدار و بالا بردن سطح معیشت خانوارهای عشایری استان داشته است.

مدیرکل امور عشایر خراسان جنوبی افزود: در حال حاضر ۸ کمپ گردشگری عشایری از جمله: اقامتگاه بوم گردی و کپری، سـیاه چادر و رستوران عشایری، نمک درمانی و نجوم شناسی در استان راه اندازی شده است.

حسین پور گفت: طرح کمپ گردشگری عشایری گواب در زمینی به مساحت حدود ۴ هکتار در شهرستان خوسف به تازگی فعالیت خود را آغاز کرده است که شامل بازارچه صنایع دستی با ۲۷ غرفه و سالن همایشی به وسعت ۴۰۰ مترمربع می باشد.

وی اضافه کرد: همچنین در این طرح تعداد ۱۰ عدد کوله با پوشش های سقفی متفاوت اجرا شده که در ساخت آن از هنر و معماری بومی شهرستان استفاده شده است.

مدیرکل امور عشایر خراسان جنوبی ادامه داد: در این طرح تعدادی کپر جهت اقامت شبانه پیش بینی شده که آماده اسکان مسافران نوروزی می باشد که دارای باغ پرندگان، حیات وحش و سفره خانه سنتی، سالن بازی کودک نیز می باشد.

وی گفت: گردشگران  علاوه بر پرداخت هزینه های پـذیرایی و اقامت، محصولات تولیـدی عشایری از جمله محصولات لبنی و صـنایع دستی و گیاهان داروئی را نیز خریداری می کنند.

استان خراسان جنوبی براساس سرشماری عشایر کوچنده کشور در سال ۸۷ دارای ۱۵ هزار و ۶۷۶ خانوار عشایری با جمعیتی بیش از ۸۱ هزار نفر است که این جمعیت، در قالب ۵۸ طایفه مستقل عشایری که حدود ۸۰ درصد در شهرستان های مرزی استان (سربیشه درمیان زیرکوه نهبندان ) استقرار دارند.

 


اشتراک گذاری
ارسال دیدگاه

English»